Lazerle Vajina Daraltma

Sık doğum yapma, doğumların zorlu geçmesi ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak kas yapılarındaki zayıflamalar vajinada genişlemelere yol açmaktadır. Bu durum sonucunda da ciddi cinsel problemlerin yaşandığını söylemek mümkündür. Esnekliğini kaybederek vajinanın destek dokusunun yeniden canlandırılarak sıkılaştırılması için de “Lazerle Vajina Daraltma” yöntemi uygulanmaktadır.

Lazerle vajina daraltma işlemleri “Vajinal Rejuvenasyon” olarak adlandırılmaktadır. Vajinal kanalın yeniden sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için uygulanan bu yöntem cinsel hazzın arttırılmasını ve orgazmın daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi için uygulanmaktadır. Yani lazer tekniği ile tüm vajinanın altta bulunan destek dokusu yeniden güçlendirilmektedir. Böylece vajinanın daralması, sıkılaşması ve küçülmesi sağlanmaktadır. Tam bu noktada “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna yanıt vermek gerekmektedir.

Lazerle Vajinal Daraltma Hangi Amaçla Yapılmalıdır?

Zor doğum öyküleri, normal doğum esnasında dikişlerin iyileşmesi durumunda yaşanan sıkıntılar, iri bebek doğum öyküsü, menopoz dönemi ve aşırı kilo gibi pek çok unsurun vajen kaslarında gevşemeye yol açtığını söyleyebiliriz. Bu gevşemeler vajinal tonusun yeterli olmaması ile birlikte cinsel aktivitedeki birliktelikler esnasında her iki tarafında yeterli oranda zevk almamasına neden olmaktadır. Bu nedenle “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna verilecek öncelikli yanıt cinsel birliktelik esnasında yaşanılan sorunlardır.

Vajina genişlemelerine bağlı olarak yaşanılan orgazm sorunları ve cinsel tatminsizliklerin devamında cinsel isteksizlikler gelişmektedir. Bu nedenle cinsel organ estetiği kapsamında başarı ile uygulanmakta olan lazerle vajina daraltma işlemleri aracılığı ile sorunsuz, ağrısız ve acı duyulmadan ameliyatsız teknikler kullanılarak cinsel problemlere yol açan tüm sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Özetle ifade etmek gerekir ise; vajinanın sıkılaşması, gençleşmesi ve yenilenmesi amacı ile yapılan bu uygulamadaki asıl amaç hem kadın hem de erkek partnerin vajina genişlemesine bağlı olarak cinsel hayatta yaşamış oldukları sorunların mekanik etkisi ile cinsel hazzın arttırılmasıdır. Ancak lazerle vajina daraltma uygulamaları yalnızca cinsel sorunlar için tercih edilmemektedir.

İlk olarak “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna yanıt vermek gerekir ise; bu işlem herhangi bir zamanda ya da gevşemeye neden olan doğumdan 6 ila 9 ay sonrasında rahatlıkla yaptırılabilir diyebiliriz. Bu uygulama lokal anestezi eşliğinde kesi, dikiş ya da parça çıkarma gibi herhangi bir işlem gerektirmediğinden her kadın istediği zaman içerisinde rahatlıkla lazer yöntemini tercih edebilmektedir. Ortalama 20 ila 30 dakika süren bu işlemin ardından istenilen sonuca kavuşmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda uygulamadan bir ay sonra tekrarlanması gerekebilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

Cinsel hazzın azalmasına neden olan vajina genişlemede tercih edilen lazerle vajina daraltma işlemleri, bu tabloya ek olarak mesane ve rahim sarkmaları bulunan hasta grupları için de uygulanabilmektedir. Bu hasta grubunun bazılarında gülme, öksürme ve ağır taşıma durumlarında sıklıkla karşılaşılan idrar kaçırma problemleri görülebilmektedir. Lazerle bu sorunun tedavisi başarılı bir şekilde yanıt verebilmektedir.

Vajinal enfeksiyon geçiren hastalarda ve özellikle menopoz döneminde karşılaşılan vajinal kuruluk tablolarında da ağrılı cinsel ilişki şikayetlerinin en aza indirilmesi amacı ile Lazerle Vajina Daraltma çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu amaçla yapılan vajina gençleşmesi ile ağrı sorunları giderilmekte ve vajinada ıslanma sağlanmaktadır. Tüm bu uygulamalar bakire olmayan ve cinsel hayatı aktif olan tüm kadınlarda rahatlıkla yapılabilir. Cinsel hazzın arttırılmasını amaçlayan bu yöntem vajinal kuruluk, vajinal enfeksiyonlar ve idrar kaçırma sorunlarının tedavisine ek olarak menopoza bağlı olarak cilt incelmesi gibi sorunlar da giderilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Etkisi Nasıldır?

Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır konu başlığı içerisinde merak edilen bir diğer husus ise lazerin daraltma etkisidir. Lazer vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğun artmasına yardımcı olması nedeni ile vajinal duvarda gençleşme ve daha elastik bir yapıya sahip olma konusunda başarı elde etmektedir.

Özellikle cinsel birliktelik sorunlarına neden olan vajinal genişlemelerde yapılan uygulamaların ardından gençleşen ve daha elastik bir yapı kazanan vajina duvarı penisin daha sıkı kavranmasına yardımcı olmaktadır. Böylece cinsel birleşme esnasında hem kadın hem de erkeğin birbirlerini daha fazla hissederek cinsel isteksizlikten uzaklaşmalarının önüne geçilmektedir.

Lazerle yapılan vajina daraltma uygulamalarının bir diğer olumlu etkisi ise vajina kuruluğuna sağladığı olumlu katkılardır. Lazer yöntemi ile vajinanın ph dengesi sağlanmakta ve buna bağlı olarak da vajinal enfeksiyonlar engellenmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi lazerle vajina daraltma işlemleri hem uygulama zamanı hem de sonuçları açısından oldukça avantajlı bir işlemdir. Ağrısız, acısız ve anesteziye gerek duyulmadan yapılan bu işlemler cerrahi bir operasyon olmaması nedeni ile hem risk hem de komplikasyon gelişme açısından etkin olarak tercih edilmektedir. Ayrıca genişleme dışında farklı vajinal sorunlarının ve hastalıklarının tedavisi ile birlikte jinekolojik problemlerin önüne geçmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu uygulama sonrasında hem erkek hem de kadın yaklaşık 3 haftanın sonrasında cinsel birliktelikte yaşanılan cinsel his artışı uygulamanın başarı oranının yüksek olduğunu da ifade etmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vajina Beyazlatma
Vajinismus Nedir?
Jinekolojik Laparoskopi