vajina beyazlatma

Kadın yaşamın her alanında güzeli arayan bir varlıktır. Bu nedenle kendi vücudunda da her zaman için güzel olanı istemektedir. Birtakım nedenlerle ile özellikle genital bölgede gerek yapısal gerekse renk açısından deformasyonlar yaşanabilmektedir. Günümüzde teknolojik imkanlar ile bu deformasyonlar konforlu bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Kadın genital bölgede en sık gerçekleştirilen estetik uygulamalardan biri vajina beyazlatma uygulamasıdır. Alanında uzman ve tecrübeli doktorların uyguladığı vajina beyazlatma işlemi lazer teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir. Birçok cilt probleminin tedavisinde ve estetik operasyonlarda kullanılan lazer teknolojisi vajina beyazlatma işleminde de başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Genital bölgede birtakım nedenler ile renk deformasyonu meydana gelmektedir.

Bu nedenler ile kadınların genital bölgelerinin renginde kararma, koyulaşma ve esmerleşme gibi problemler yaşanmaktadır. Bu durum birçok kadında özgüven problemi açığa çıkarmakta ve cinsel yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Günümüzde birçok kadın bu nedenler ile vajina beyazlatma uygulamalarına başvurmaktadır.

Vajinada Neden Renk Değişimi Olur?

Vajina bölgesinde renk değişimi yaşanmasının nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

- İleri yaş

- Genetik faktörler

- Birtakım cilt hastalıkları

- Birtakım ilaç kullanımları

- Gebelik

- İdeal kilonun üzerinde olma

- Dar kıyafetler tercih etmek

- Sağlıksız iç çamaşırı kullanmak

Renk değişimi yaşandığında kadınların biroğ özgüven problemi yaşamauya başlamaktadır. Günümüzde vajina beyazlatma uygulaması genital estetik uygulamaları arasında çok sık tercih edilmektedir. 

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi; kadın genital bölgede iç dudaklar, dış dudaklar, anal bölge, makad bölgesi ve vajina girişinde uygulanabilmektedir. Bu uygulama oldukça konforlu olmakla birlikte yaklaşık 15 – 20 dakika sürmektedir. Bu işlem öncesinde 3 gün boyunca herhangi bir vajina beyazlaştırıcı krem sürmek, tıraş uygulamak ve bronzlaşmak önerilmemektedir. Aynı zamanda uygulama sonrasında iyileşme sürecinde rahat ve bol çamaşır ile kıyafetlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Vajina beyazlatma uygulaması hastanın cilt tipi değerlendirildikten sonra lazer ayarı yapılarak gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir anestezi ya da lokal anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen vajina beyazlatma işlemi ağrı ve acı hissine neden olmamaktadır. Cilt tipine göre seans sayıları değişebilmekle birlikte genellikle işlem 3 seansta gerçekleştirilebilmektedir.

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde gerek internet ortamında gerekse piyasada vajina beyazlatmak amacı ile üretilen birçok kozmetik özellikli krem bulunmaktadır. Ancak bu kremlerin ya da losyonların her cilt tipine uygun olup olmadığı, herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağı ya da herhangi bir cilt problemine yol açıp açmayacağı tam anlamıyla bilinememekle birlikte başarılı sonuçlar verme oranı oldukça düşüktür.

Aynı zamanda bu ürünler kalıcı beyazlık sağlamamaktadır. Bu nedenle doktorlar tarafından profesyonel bir şekilde ve tüm risk faktörleri değerlendirilerek ve önüne geçilerek uygulanan lazer yöntemi tercih edilmelidir.

Lazerle Vajina Beyazlatma

Lazerle vajina beyazlatma yöntemi sağlık açısından herhangi bir risk faktörü oluşturmayan estetik bir operasyondur. Aynı zamanda ağrı ve acı hissedilmemesi ve birkaç seans ile kısa sürede kalıcılık sağlayan bir uygulamadır. Uygulama öncesinde hastanın cilt tipi değerlendirilmekte ve planlama yapılarak uygulanmaktadır.

Lazerle Vajina Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle vajina beyazlatma uygulaması alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır;

- Doktor un önerdiği ilaç ve kremleri aksatmadan kullanmak

- İç çamaşırı seçiminde özenli olmak

- Genital hijyene önem vermek

Vajina Beyazlatma Sıkça Sorulan Sorular

Vajina Beyazlatma Ne demektir?

Vajina bölgesi çeşitli nedenler ile renk deiğişimine uğrayabilmektedir. Günümüz teknik imkanları ve araştırmalarının farklı edavi yöntemlerini açığa çıkarmasının bir sonucu olarak renk değişimine uğrayan ve deformasyon yaşayan hastalara vajina beyazlatma işlemi uygulanabilmektedir.

Vajina Beyazlatma İşlemine Neden İhtiyaç Duyulur?

Vajina beyazlatma işlemine ihtiyaç duyulmasının nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

- İleri yaş 

- genetik faktörler

- ideal kilonun üzerinde olma

- bölgenin çeşitli enfeksiyonlara maruz kalması

- doğum sonrası deformasyonları

- yanlış iç çamaşırı seçimi 

Vajina Beyazlatma İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vajina beyazlatma işlemi oldukça konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Ancak tıp alanındaki her uygulamada olduğu gibi vajina beyazlatma uygulamasında da birtakım risk faktörleri bulunmaktadır. Bu  nedenle işlem sonrasında doktorun önerilerine eksiksiz bir şekilde uyulmalıdır. 

Vajina Beyazlatma İşlemi Riskli midir?

Vajina beyazlatma işleminin risk faktörlerinden uzak bir şekilde uygulanabilmesi için doktor seçimi büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte uygulama sırasında ve sonrasında oluşabilecek riskler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Cinsel fonksiyon bozuklukları
  • Uygulama bölgesinin tahriş olması
  • kalıcı renk hasarı

Vajina Beyazlatma SSS Soruları

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Lazerle-vajina-daraltma
Kisirlik-tedavisi
laparoskopi