Lazerle vajina beyazlatma uygulaması yaklaşık olarak 15-20 dakika süren, oldukça kolay işlemlerdir. Bu bakımdan işlem öncesi ve sonrası belli uygulamaların yapılmasıyla, daha hızlı iyileşme sağlanabilmektedir.

  • Lazerle vajina beyazlatma işlemi sonrası olumsuz etkiler oluşturma ihtimaline karşılık, operasyon öncesi uygulama yapılacak alana krem sürülmemesi ve güneş görmemesi gerekmektedir.
  • Vajina beyazlatma işlemi sonrası dar kıyafet giyilmesi, vajinada kararma meydana getiren sebeplere benzer olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Bu bakımdan vajina beyazlatma işlemi sonrası, daha rahat kıyafetler giyilmesi önerilmektedir.
  • Lazerle vajina beyazlatma işlemi, cilt özelliğine uygun olarak uygun dozda uygulanmaktadır. Lazerin uygulandığı bölgede işlem sonrası, koyulaşma meydana gelmekte ve ölü cilt hücreleri soyulmaktadır. Bu süreçte, doktor tarafından cilt yapısına ve özelliğine uygun olarak verilmiş olan kremlerin kullanılması yeterli olacaktır.
  • Lazerle vajina beyazlatma işlemi sırasında, lazer ışınları uygulanarak bölgedeki melanosit hücrelerinin parçalanması, böylece melanin yapımı ve salınımının engellenmesi sağlanmaktadır. Bu bakımdan işlem sonrası ilk günlerde; şişlik, ödem oluşumu, hafif kızarıklık ve su toplaması meydana gelebilmektedir. Bu süreçte güneşin olumsuz etkilerinden korunmak ve uygun görülen ilaçların kullanımı oluşan durumların kısa sürede düzelmesini sağlamaktadır.
  • Lazer yoluyla vajina beyazlatma işleminde uygulanan ışınlar, ciltte yüzeysel etki oluşturmaktadır. Lazer ışınları, cilt yüzeyinden 3-4 mm derinliğe kadar ilerleyebilmektedir böylece, lazer ışınlarının; cilt altı dokulara, rahime, tüplere, yumurtalık ve rahim ağzına etkisi oluşmamaktadır. Bu bakımdan akıllarda oluşan en temel soru işaretine cevap olarak diyebilmekteyiz ki lazerle vajina beyazlatma; kısırlık, cinsel isteksizlik ya da adet döngüsüne herhangi bir etki oluşturmamakta ve vücutta olumsuz bir etki meydana getirmemektedir.
  • Lazerle vajina beyazlatma işleminden hemen sonra hasta günlük hayatına devam edebilmektedir. Ancak işlemden bir hafta sonrasına kadar cinsel ilişkiye girilmemesi önerilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir