Doğal Yöntemlerle Vajina Beyazlatma

Sonradan meydana gelen genital bölgede ki kararmalar için, evde kolaylıkla uygulanabilen yöntemler bulunmaktadır. Vajina beyazlatma için uygulanabilecek doğal yöntemler ise şu şekilde;

Aloe Vera Jel: Vajina bölgesinde meydana gelen kararmaları kısa zamanda beyazlatan yöntemlerden biri aloe vera jelidir. Bunun için aloe vera ortadan ikiye bölünür ve içerisinde bulunan jel bikini bölgesine sürülerek bir müddet bekletilir. Daha sonra durulanır.

Limon Masajı: vajina bölgesinde meydana gelen kararmalar üzerine birkaç damla limon damlatılır ve masaj yapılır. Limon tamamen kuruduktan sonra suyla durulanır. Bu işlemi 2-3 günde bir tekrar ederek, bölgede oluşan kararma azaltılabilir. Fakat kararma olan bölgede yara veya tahriş durumu varsa, limon ile beyazlatma işlemi yapılması uygun görülmemektedir.

Elma Suyu Masajı: Yarım elma rendelenir ve suyu kararma olan bölgelere sürülerek masaj yapılır. Bu işlemin haftada 2 kez uygulanması vajina bölgesinin beyazlamasını sağlayacaktır.

Zeytinyağı Masajı: Vajina bölgesinde meydana gelen kararmalar için birkaç damla zeytinyağı ile masaj yapmak yeterli olacaktır. Zeytinyağı onarıcı bir etkiye sahip olduğundan, sürülen bölgenin peçeteyle kurulanması yeterli olacaktır.

Doğal yöntemler ile vajina beyazlatma işleminin güvenilirliği bilimsel açıdan kanıtlanmamıştır. Aynı zamanda vajina bölgesinde çeşitli maddelerin teması alerjik reaksiyonlara ya da birtakım cilt hasarlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle vajina kararması problemi yaşayan kadınların mutlaka alanında uzman bir doktora danışmaları önerilmektedir.

Kliniğimizde lazerle vajina beyazlatma işleminden sonra tıbbi kremlere ek olarak aromaterapik esansiyel organik yağ karışımı hazırlanarak iyileşme ve beyazlatma işlemine katkı sağlanmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vajinismus-tedavi-yontemleri
Kadikoy-kadin-dogum-uzmani
laparoskopik-myom-ameliyati