Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle vajina daraltma işlemleri “Vajinal Rejuvenasyon” olarak adlandırılmaktadır. Vajinal kanalın yeniden sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için uygulanan bu yöntem cinsel hazzın arttırılmasını ve orgazmın daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi için uygulanmaktadır. Yani lazer tekniği ile tüm vajinanın altta bulunan destek dokusu yeniden güçlendirilmektedir. Böylece vajinanın daralması, sıkılaşması ve küçülmesi sağlanmaktadır. Tam bu noktada “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna yanıt vermek gerekmektedir.

Sık doğum yapma, doğumların zorlu geçmesi ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak kas yapılarındaki zayıflamalar vajinada genişlemelere yol açmaktadır. Bu durum sonucunda da ciddi cinsel problemlerin yaşandığını söylemek mümkündür. Esnekliğini kaybederek vajinanın destek dokusunun yeniden canlandırılarak sıkılaştırılması için de “Lazerle Vajina Daraltma” yöntemi uygulanmaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Uygulanır?

Zor doğum öyküleri, normal doğum esnasında dikişlerin iyileşmesi durumunda yaşanan sıkıntılar, iri bebek doğum öyküsü, menopoz dönemi ve aşırı kilo gibi pek çok unsurun vajen kaslarında gevşemeye yol açtığını söyleyebiliriz. Bu gevşemeler vajinal tonusun yeterli olmaması ile birlikte cinsel aktivitedeki birliktelikler esnasında her iki tarafında yeterli oranda zevk almamasına neden olmaktadır. Bu nedenle “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna verilecek öncelikli yanıt cinsel birliktelik esnasında yaşanılan sorunlardır.

Vajina genişlemelerine bağlı olarak yaşanılan orgazm sorunları ve cinsel tatminsizliklerin devamında cinsel isteksizlikler gelişmektedir. Bu nedenle cinsel organ estetiği kapsamında başarı ile uygulanmakta olan lazerle vajina daraltma işlemleri aracılığı ile sorunsuz, ağrısız ve acı duyulmadan ameliyatsız teknikler kullanılarak cinsel problemlere yol açan tüm sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Özetle ifade etmek gerekir ise; vajinanın sıkılaşması, gençleşmesi ve yenilenmesi amacı ile yapılan bu uygulamadaki asıl amaç hem kadın hem de erkek partnerin vajina genişlemesine bağlı olarak cinsel hayatta yaşamış oldukları sorunların mekanik etkisi ile cinsel hazzın arttırılmasıdır. Ancak lazerle vajina daraltma uygulamaları yalnızca cinsel sorunlar için tercih edilmemektedir.

İlk olarak “Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır?” sorusuna yanıt vermek gerekir ise; bu işlem herhangi bir zamanda ya da gevşemeye neden olan doğumdan 6 ila 9 ay sonrasında rahatlıkla yaptırılabilir diyebiliriz. Bu uygulama lokal anestezi eşliğinde kesi, dikiş ya da parça çıkarma gibi herhangi bir işlem gerektirmediğinden her kadın istediği zaman içerisinde rahatlıkla lazer yöntemini tercih edebilmektedir. Ortalama 20 ila 30 dakika süren bu işlemin ardından istenilen sonuca kavuşmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda uygulamadan bir ay sonra tekrarlanması gerekebilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

Cinsel hazzın azalmasına neden olan vajina genişlemede tercih edilen lazerle vajina daraltma işlemleri, bu tabloya ek olarak mesane ve rahim sarkmaları bulunan hasta grupları için de uygulanabilmektedir. Bu hasta grubunun bazılarında gülme, öksürme ve ağır taşıma durumlarında sıklıkla karşılaşılan idrar kaçırma problemleri görülebilmektedir. Lazerle bu sorunun tedavisi başarılı bir şekilde yanıt verebilmektedir.

Vajinal enfeksiyon geçiren hastalarda ve özellikle menopoz döneminde karşılaşılan vajinal kuruluk tablolarında da ağrılı cinsel ilişki şikayetlerinin en aza indirilmesi amacı ile Lazerle Vajina Daraltma çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu amaçla yapılan vajina gençleşmesi ile ağrı sorunları giderilmekte ve vajinada ıslanma sağlanmaktadır. Tüm bu uygulamalar bakire olmayan ve cinsel hayatı aktif olan tüm kadınlarda rahatlıkla yapılabilir. Cinsel hazzın arttırılmasını amaçlayan bu yöntem vajinal kuruluk, vajinal enfeksiyonlar ve idrar kaçırma sorunlarının tedavisine ek olarak menopoza bağlı olarak cilt incelmesi gibi sorunlar da giderilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Lazerle, yaklaşık 15 cm’lik bir başlık ile vajina içine uygulama yapılan daraltma yöntemidir. 6 hafta arayla gerçekleştirilen bu uygulama sonucunda vajen dokusu yenilenmektedir. 1 yıl ara ile doz tekrarı yapılarak işlem gerçekleştirilir.

Lazerle vajina daraltma, hafif ve orta şiddetteki genişlemelerin tedavi edilmesinde uygulanan operasyonlardır. Vajinanın sahip olduğu elastik yapıyı orta ya da hafif boyutta kaybetmiş olduğu, asıl şikayetlerin de baz alınarak meydana gelmiş hasara göre vajinanın sıkılaştırılması ve daraltılması işlemidir. Tıpkı cerrahi operasyonda olduğu gibi, lazer vajina daraltma operasyonunda da en uygun zaman, kadında adet bitiminin yaşandığı zamandır. Çünkü adet bitimi, kadında kadınlık hormonunun en yüksek olduğu dönemdir ve bu dönemde iyileşme süreci en sağlıklı ve hızlı şekilde gerçekleşebilmektedir.

Lazer vajina daraltma operasyonu, cerrahi vajina daraltma operasyonuna göre de olmak üzere pek çok avantaj taşımaktadır. İdrar kaçırma şikayeti varsa şikayetlerde % 80 oranında azalma hızlıca sağlanabilmektedir. Lazer, vajen dokusunun gençleşmesini ve yenilenmesini sağlar. Lazerle daraltma yöntemi sonucu meydana gelen yenilenme 6 haftada, vajinanın daralmasını, buna bağlı olarak cinsel tatminin artmasını sağlamaktadır.

Lazerle vajina daraltma işleminde sadece vajina girişine ağrı kesici merhemler sürülmekte ve bunun dışında herhangi bir ağrı kesici ya da anestezi uygulanmamaktadır. Bu açıdan ağrısız ve risk oranı oldukça düşük operasyonlardır. Öncelikle bu tür uygulamalar, risk ihtimali çok düşük operasyonlardır. Oluşabilecek komplikasyonlar, tabi ki uygulamanın niteliğine bağlıdır ancak taşıdıkları risk miktarı oldukça düşüktür diyebiliriz.

Lazer vajina daraltma operasyonları, cerrahi vajina daraltma operasyonlarından farklı olarak tekrar tekrar yapılabilen operasyonlardır. Hatta lazer vajina daraltma operasyonları cerrahi vajina daraltma operasyonları sonrasında, vajinasında daha çok darlık talep eden hastalarda da uygulanabilmektedir.

Lazer vajina daraltma operasyonları, hastanın sosyal yaşantısında bir kısıtlama yaratmayan operasyonlardır. Hatta bu özellikleri doğrultusunda, dolaylı yoldan da olsa birey için ilerleyen süreçlerde daha sağlıklı bir sosyal yaşantı sağlayan operasyonlardır diyebiliriz.

Lazerle Vajina Daraltmada Başarı Oranı

Lazerle Vajina Daraltma Ne Zaman Uygulanmalıdır konu başlığı içerisinde merak edilen bir diğer husus ise lazerin daraltma etkisidir. Lazer vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğun artmasına yardımcı olması nedeni ile vajinal duvarda gençleşme ve daha elastik bir yapıya sahip olma konusunda başarı elde etmektedir.

Özellikle cinsel birliktelik sorunlarına neden olan vajinal genişlemelerde yapılan uygulamaların ardından gençleşen ve daha elastik bir yapı kazanan vajina duvarı penisin daha sıkı kavranmasına yardımcı olmaktadır. Böylece cinsel birleşme esnasında hem kadın hem de erkeğin birbirlerini daha fazla hissederek cinsel isteksizlikten uzaklaşmalarının önüne geçilmektedir.

Lazerle yapılan vajina daraltma uygulamalarının bir diğer olumlu etkisi ise vajina kuruluğuna sağladığı olumlu katkılardır. Lazer yöntemi ile vajinanın ph dengesi sağlanmakta ve buna bağlı olarak da vajinal enfeksiyonlar engellenmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi lazerle vajina daraltma işlemleri hem uygulama zamanı hem de sonuçları açısından oldukça avantajlı bir işlemdir. Ağrısız, acısız ve anesteziye gerek duyulmadan yapılan bu işlemler cerrahi bir operasyon olmaması nedeni ile hem risk hem de komplikasyon gelişme açısından etkin olarak tercih edilmektedir. Ayrıca genişleme dışında farklı vajinal sorunlarının ve hastalıklarının tedavisi ile birlikte jinekolojik problemlerin önüne geçmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu uygulama sonrasında hem erkek hem de kadın yaklaşık 3 haftanın sonrasında cinsel birliktelikte yaşanılan cinsel his artışı uygulamanın başarı oranının yüksek olduğunu da ifade etmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Lazerle-vajina-sikilastirma
Jinekolojik-laparoskopi
Kilo-vermek-dogurganligi-artiriyor