Vajina Daraltma Nedir?

Kadın genital bölgesinin sağlıklı ve hijyneik olması genel sağlığını etkileyen bir durumdur. Aynı zamanda teknoloji dünyasındaki gelişmeler sonucunda vücudun her alanına uygulama yapılabilmesi genital bölgede estetik uygulamaların gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. Vajina genişlemesi problemlerinde ise günümüzde kalıcı olarak vajina daraltma işlemi uygulanabilmektedir. 

Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma işleminde en kalıcı yöntem vajinoplasti ameliyatıdır. Günümüz teknik imkanlarından faydalanılarak bu işlem lazer yöntemi kullanılarak uygulanmaktadır. Lazerle vajina daraltma işlemi  anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilmektedir. 

Vajina Daraltma İşleminde Neden Lazer Yöntemi Tercih Edilmektedir?

Vajina daraltm aişlemin lazer uygulamasının tercih edilmesinin nedeni; herhangi bir kesi açılmadan uygulanabiliyor olmasıdır. Böylece kanama, enfeksiyon gibi risk faktörleri ortadan kalkmakta, konforlu bir operasyon süreci yaşanmaktadır. 

Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Lazerle vajina daraltma işlemi sonrasında ağrı ve acı hissine karşı birtakım ağrı kesici ilaçlar kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte pansumana ihtiyaç duyulmamaktadır. Vajina daraltma işlemi sonrasında yaklaşık 1 ay cinsel ilişkiye girilmemesi önerilmektedir. 

İLGİLİ KONULAR

 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

histeroskopi